مجله طب اسلامی » درمان بیماریها » درمان آپاندیس بدون عمل جراحی با دستور ساده اهل بیت
مجله طب اسلامی

درمان آپاندیس بدون عمل جراحی با دستور ساده اهل بیت

درمان آپاندیس بدون عمل جراحی با دستور ساده اهل بیت

درمان آپاندیسیت (آپاندیس)

شایدباورش سخت باشد اما آپاندیس با همین نسخه ارزان و در دسترس خانگی که از دستورات طبی معصومین ع است درمان می شود. شما نیز می توانید امتحان کنید

 

آیا آپاندیس عضوی بی فایده است؟

– در طب جدید هنگام درد آپاندیس بدون هیچ تردیدی و در اولین مرحله شروع به عمل جراحی و خارج کردن آپاندیس می‌کنند.
حال با توجه به اینکه خلقت هیچ‌چیز در بدن انسان بی‌دلیل نیست نمی‌توان با استناد به اینکه امروزه فایده‌ای برای آپاندیس پیدا نکرده‌اند و آن را عضو زائدی در بدن می‌دانند (هرچند که در تحقیقات برخی فواید مهم و زیادی برای آن ذکرشده) در همان وهله‌ی اول اقدام به جراحی و خارج کردن آن از بدن نمود این کار کمترین مشکلی که دارد یک نوع عمل جراحی محسوب میشود که در آن باید مقداری از شکم فرد باز شود و در برخی موارد نیز با بی‌هوشی عمومی انجام می‌گردد که خود این عوارض بسیاری به دنبال دارد (اگر با بی‌حسی موضعی هم انجام گردد باز عوارض خاص خودش را دارد)
– پس با توجه به مسائل گفته‌شده در ابتدا باید سعی به درمان کرد نه جراحی، ما نیز دو مورد درمان برای بهبود آپاندیس ارائه می‌نماییم که موارد بسیار زیادی با همین دستورات از عمل جراحی جان سالم به دربرده‌اند!!!!(استاد تبریزیان)

▫️علت آپاندیس

آپاندیس یک  زائده‌ای کوچک و انگشتی شکل است که از روده‌ی بزرگ و درناحیه پایین و راست شکم منشعب می‌شود. از علت های ابتلا به آپاندیسیت :

۱- خوردن غذایی که بین دندان باقیمانده ؛خصوصا اگر مدت زیادی گذشته باشد
نکته: توصیه اکید به سه مرتبه مضمضه کردن آب بعد از خلال و مسواک کردن تا مواد باقیمانده بین دندانها که با خلال و مسواک بیرون آمده اند از دهان خارج گردند و بعد از آن نسبت به خوردن چیزی اقدام شود
۲- یبوست‌های متوالی و چندروزه یکی از مهم‌ترین علت‌های ابتلا به آپاندیسیت است
نکته: در صورت ابتلا به یبوست، فوری درمان شود.
۳- به پشت خوابیدن در حمام.
۴- مصرف شکر سفید.

▫️علائم آپاندیسیت
– درد در قسمت راست و پایین شکم شروع شده و زمانیکه محل درد را فشار دهیم درد چند برابر میشود (به گونه ای که شخص از جایش میپرد یا   به حالت خمیده در می آید)
– ممکن است موقع فشار دادن احساس درد نکند ولی وقتی دست را برمیداریم احساس درد شدید کند (به گونه ای که شخص از جایش میپرد یا   به حالت خمیده در می آید).
– یکی دیگر از نشانه ها پیچیدن درد دور ناف است به گونه ای که شخص نمیتواند خمیده شود.

 

آیا باید آپاندیس جراحی شود؟ درمان غیر جراحی آپاندیس امکان پذیر است؟

همانطور که قبلا اشاره کردیم درمان آپاندیس در طب اسلامی بسیار راحت است و نیازی به عمل جراحی ندارد. اصولا در طب اسلامی جراحی آخرین راه است و به راحتی بدن به تیغ جراح سپرده نمی شود.

▫️درمان آپاندیس

شایدباورش سخت باشد اما آپاندیسیت با همین نسخه ارزان و در دسترس خانگی که از دستورات طبی معصومین ع است درمان می شود. شما نیز می توانید امتحان کنید
۱- مصرف ۵۰ گرم عسل همراه با ۲۱ عدد سیاه‌دانه (درمان قطعی و فوری)
۲- مصرف داروی شافیه

نکته ۱: برای درمان این بیماری فرقی ندارد سیاهدانه کوبیده ( یا آسیاب) و جویده شود و یا درسته قورت داده شود.
نکته ۲: اگر سیاهدانه کوبیده یا آسیاب شود در کمتر از یک دقیقه با عسل مخلوط شده و مصرف شود (چون اگر سیاه‌دانه‌ی خورد شده در فضای بیرون عسل بماند سمی میشود و دیگر قابل‌استفاده نیست)
نکته ۳: می‌توانید این کار را در چند مرحله با فاصله‌ی زمانی چندساعته تکرار کنید ولی در یک روز بیش از سه بار انجام نشود.

آپاندیسیت (التهاب آپاندیس)  چگونه بوجود می آید
آپاندیس  عضو کوچک و انگشتی شکل است که از روده بزرگ منشعب می‌شود. در جدار این عضو بافت لنفاوی  فراوانی موجود است.  طول آپاندیس بین ۲ تا ۲۰ سانتی متر متغیر بوده و قطر آن نیز بین ۶ تا ۸ میلی‌متر است. عفونت و التهاب در آن منجر به آپاندیسیت (التهاب آپاندیس) می‌شود.

داروی های طب اسلامی

۲ comments

  1. با سلام و خداقوت
    در صفحه اول تعداد سیاهدانه را ۷ عدد نوشته اید لطفا اصلاح بفرمایید شاید کسی نیاز فوری و حیاتی داشته باشد و به توضیحات تکمیلی مراجعه نکند. بنده خودم در بازدید اول متوجه قسمت ارجاع به نوضیحات نکمیلی نشدم.
    با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super