مجله طب اسلامی » اخبار پزشکی سلامت » طرح تحول سلامت یا تحول جیب پزشکان؟!
مجله طب اسلامی

طرح تحول سلامت یا تحول جیب پزشکان؟!

طرح تحول سلامت یا تحول جیب پزشکان؟!

آیا میدانید پس از اجرای طرح تحول سلامت و اجرای فاز سومِ  آن کارانه این اقلیت ۷% چند برابر شده است؟!(از ۱۰تا۸۰ملیون به ۷۰تا بالای ۳۰۰ملیون [و در مواردی به ۱میلیارد]در ماه افزایش یافته است)؟؟؟!!!

آیا میدانید طرح تحول نظام سلامت در بین کارکنان وزارت بهداشت به طرح ” تمول پزشکان “معروف است؟

آیا میدانید وزارت بهداشت و درمان در بین کارمندانش به “وزارت پزشکان” معروف است؟!

آیا میدانید پزشکان و متخصصین فقط ۷%  از وزارت بهداشت را تشکیل میدهند و باقیمانده را سایر گروه های پزشکی تشکیل میدهند؟!

دکتر علی محمد آدابی رئیس سازمان نظام پرستاری و استاد دانشگاه راجع به طرح تحول درآمد پزشکان

کارانه پزشکان متخصص افزایش میانگین  ۲۰۰ درصدی پیدا کرد. این پول از کجا و از چه محلی پرداخت می شود؟؟

آیا میدانید تمام پست های مدیریتی و کلیدی وزارت بهداشت  به پزشکان و متخصصینی داده شده که حتی یک واحد درسی بنام مدیریت پاس نکرده‌اند؟!

مجلس نباید اجازه دهد قانون گذاری ، اجرا و نظارت، به طور همزمان به عهده پزشکان باشد. کما اینکه در هیچ جای دنیا هم این امور به عهده پزشکان نیست.

کلیپ را مشاهده بفرمایید

 

 

همچنین  علی محمد آدابی، رییس کل سازمان نظام پرستاری کشور در جلسه شورای عالی نظام پرستاری که در شهر مقدس قم برگزار شد، گفت:

آسیب‌های پرداخت ناعادلانه کارانه‌ها در نظام سلامت کشور که ریشه در گذشته دارد، در این دولت خودش را بیشتر نشان داده است.

وزارت بهداشت بودجه ۱۰ وزارتخانه را می‌بلعد و این ظلم به سایر دستگاه‌هایی است که به مردم خدمت می‌کنند.

این سئوال مطرح است که آیا طرح تحول سلامت برای اشباع کردن جیب پزشکان بوده است.

آیا میدانید سهم یارانه شما بسیار بیشتراز۴۵ هزارتومان هستش، که مابه‌التفاوت آن به جیب پزشکان برای اجرای طرح تحول سلامت میرود؟!
آیا میدانید که پس از اجرای طرح تحول سلامت تامین اعتبار آن از محل انصراف یارانه ها و یک درصد ارزش افزوده ایست که شما پرداخت میکنید؟؟؟!!!
(یعنی حتی با خرید یک چیپس مستقیما پول شما روانه جیب این اقلیت ۷درصدی میشود)
برای این‌که ابهامات برطرف شود، بهتر است که درآمد پزشکان قبل و بعد از طرح تحول سلامت بررسی شود و شفاف به مردم بگویند.

پرستاران برای مدیریت بیمارستان‌های هیئت امنایی در اولویت هستند و هرگز اجازه نمی‌دهیم پزشکان مالکیت بخش دولتی را در اختیار بگیرند.
ایران پزشک

آیا  میدانید پس از اجرای طرح تحول سلامت فاصله طبقاتی فقط بین کارمندان وزارت بهداشت حداقل ۳۰۰۰% افزایش یافته است؟!

انتقادات نخبه‌ی پزشکی به طرح تحول سلامت در دیدار نخبگان با رهبری

به دلیل ساختار پزشک‌زده ی وزارت بهداشت و نفوذ ذی نفعان بخش خصوصی در آن، متاسفانه این توجه دولت و منابع تزریق شده از بیت المال، از مسیر منافع مردم منحرف شده و بیش از همه در جهت تامین منافع پزشکان و افزایش درآمد آنان به کار گرفته شده است و به نام جامعه و به کام پزشکان مصادره به مطلوب می شود.

طرح تحول سلامت زیرمیزی را به رومیزی تبدیل کرده است؛ به طوری که برخی از مردم به شوخی آن را، طرح تحول جیب پزشکان نامیده اند.

خروجی این کار، نه تنها باعث افزایش شکاف درآمدی بین پزشکان شاغل در بخش دولتی و خصوصی شد بلکه شکاف درآمدی عمیقی بین پزشکان و سایر ارائه دهندگان خدمت همچون پرستاران و پیراپزشکان ایجاد کرد که موجب نارضایتی ناشی از بی عدالتی در پرداخت ها در تیم بهداشت و درمان گردید و با موج اعتراضات اجتماعی و تجمعات پرستاران و پیراپزشکان همراه شد

بیشترین پرداختی ها در بین ارگان های دولتی، مربوط به مدیران و پزشکان وزرات بهداشت بوده است. نه‌تنها طرح تحول سلامت در آستانه‌ی ورشکستگی قرار گرفته بلکه نظام سلامت را به گردابی تبدیل کرده است که به زودی سایر نظامات اقتصادی، اجتماعی و بخش صنعت و تولید کشور را نیز گرفتار خواهد کرد.

اقدامات تهورآمیز وزارت بهداشت  موجب ورشکستگی بیمه ها شده است. وزیر محترم بهداشت با استناد مکرر به تقدیر حضرتعالی از وزارت بهداشت و با بیان اینکه تقدیر رهبری براساس گزارشات مستند انجام می شود از پاسخگویی به انتقادات شانه خالی می نماید. سازمان صدا و سیما در عملکردی شبه تبلیغاتی، تریبون ها را از منتقدین این طرح دریغ نموده و از پخش برنامه هایی که بخواهند به نقد جدی طرح تحول بپردازند جلوگیری کرده است.

داروی های طب اسلامی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super