مجله طب اسلامی » طب اسلامی » داروهای طب اسلامی » داروی شیطرج – قرص مفاصل

داروی شیطرج – قرص مفاصل

داروی شیطرج – قرص مفاصل

طریقه درست کردن داروی #شیطرج (قرص مفاصل)

✅داروی بسیار موثر و مفید است که اثر معجزه آسا دارد. برای زانو درد و درد مفصل و آب آوردن مفاصل و ورم مفاصل و دیگر مشکلات مفاصل و بخصوص زانوها بسیار مفید است. برای ساییدگی و آرتروز هم مفید است.
این دارو در تجربه نشان داد که اثر بسیار خوبی دارد. اصل این دارو گیاه شیطرج است که ما با دیگر گیاهان مفید در این زمینه ترکیب می‌کنیم تا اثر بیشتری داشته باشد.

مقدارمصرف: نصف فندق(یعنی به اندازه یه قاشق چایخوری کوچیک) صبح ناشتا ونصف فندق شب موقع خواب

مواد لازم

• شیطرج ده مثقال
• اَنجدان رومی ده مثقال
• فلفل سیاه یا قرمز دو مثقال
• دارچین دو مثقال

فلفل درد را ساکت می‌کند. دارچین هم خوب است که به این دارو اضافه بشود چون گردش خون را زیاد می‌کند و سبب تنظیم مفصل و زانو می‌شود.

آسیاب شوند و باهم مخلوط بشوند به صورت قرص تهیه بشود و اندازه یک قرص (یک فندق) یکی در صبح ناشتا و در شب بعد از غذا مصرف بشود.

 نکته  خوب است که به این دارو عسل اضافه کنید تا به شکل قرص در بیاید چون فلفل دارد و قابل جویدن نیست.

شیطرج چوب درختان است. امروزه شیطرجی که در بازار به دلیل تقاضای زیاد، هست نوعا تقلبی است. شاخه‌های نازکی که از درختان حرص می‌شود را به عنوان شیطرج می‌فروشند. اما نشانه شیطرج این است که در صورت آسیاب شدن به پشمک تبدیل می‌شود مگر اینکه خیلی کهنه باشد.
انجدان رومی با انجدان ایرانی تفاوت دارد. انجدان رومی سفید است و طعم و عطر هم ندارد. وسط آن یک دانه ای است شبیه زیره و قهوه ای رنگ است. انجدان ایرانی زرد رنگ است و وسط آن قهوه ای رنگ است. در صورت نبودن انجدان رومی، می‌شود از انجدان ایرانی نیز استفاده کرد.
انجدان رومی با گلپر تفاوت دارد. گلپر گیاهی است که شاید ارتفاع آن به یک متر هم برسد ولی انجدان یک گیاه کوتاهی اندازه یک وجب است.
فلفلی که در روایات وارد شده است بیشتر فلفل سیاه است اما فلفل قرمز هم امتحان شده است و موثر است.

اگر این دارو به مرکب یک مفاصل و پماد مفاصل استفاده بشود صد در صد تاثیر دارد.

 

داروی های طب اسلامی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super