مجله طب اسلامی

داروی مرکب ۶

داروی مرکب ۶

موارد مصرف:

یکی دیگر از داروهای معجزه گر و اعجاب برانگیز خاندان وحی و آسمان را به محبین و علاقمندان طب اسلامی معرفی میکنیم تا قدر این نعمت الهی را بدانیم . دارویی از زبان مبارک امام هشتم علی بن موسی الرضا علیه آلاف التحیه والثنا صادر شده و امر به مصرف آن نموده جهت درمان بیماری ها

این دارو منافع زیادی دارد به جهت این که تمام بیماری های خونی و قلبی عروقی را درمان می کند اعم از :
– کم خونی
– خونریزی
– سرطان خون
– تالاسمی
– هموفیلی
– بواسیر
– دریچه قلب
– سوراخ شدن قلب
– و …

-نحوه مصرف:

زمستان =

صبح ناشتا سه تا، شب موقع خواب سه تا

تابستان =

صبح ناشتا دو تا، شب موقع خواب دو تا

 

داروی قرص خون امام رضا علیه السلام باید در ایام پاییز و زمستان روزی دو مثقال و در ایام بهار و تابستان روزی یک مثقال (برابر ۱۸ نخود که تقریبا مساوی با ۳/۴۵۶ گرم است) مصرف شود.

برای این کار می‌توانید دو روش را انجام دهید:
۱⃣کل محتویات بستهٔ دارو را در یک پلاستیک ریخته و سپس وزن کنید و عدد نشان داده شده در ترازو را بر تعداد حب های دارو، تقسیم کنید که وزن یک عدد آن بر حسب گرم به دست می‌آید. سپس حساب کنید که چند عدد از آن مساوی با دو مثقال یعنی ۶/۹۱۲ گرم می‌شود و همین اندازه را روزانه میل کنید. و در بهار و تابستان نیز نصف همین مقدار را میل کنید.

۲⃣وزن کل محتویات دارو را تقسیم بر عدد ۳/۴۵۶ کنید که وزن دارو بر حسب مثقال به دست می‌آید. سپس عدد حاصل را تقسیم بر تعداد حب های دارو کنید و بعد در نظر بگیرید که چند عدد حب با دو مثقال برابر می‌شود.

✳️نکته: بهتر است دارو در روز مصرف شود یعنی از طلوع آفتاب تا اذان مغرب ولی اگر می‌خواهید شب مصرف کنید، شروع مصرف دارو را از شب بگیرید. مثلا امروز سه شنبه است و امشب می‌شود شب چهارشنبه. هر مقدار از دارو که امشب مصرف می‌کنید را جزو مصرف چهارشنبه قرار دهید.

داروی های طب اسلامی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super