مجله طب اسلامی » بهداشت اسلامی » اصلاح تغذیه و تغذیه سالم » جذب کلسیم با خوردن هرچه بیشتر شیر دروغ است!

جذب کلسیم با خوردن هرچه بیشتر شیر دروغ است!

جذب کلسیم با خوردن هرچه بیشتر شیر دروغ است!

کلسیم

آیا می دانید که دریافت کلسیم بیشتر، خطر شکستگی را کاهش نمی دهد.

 

مطالعات نشان می دهد افزایش دریافت کلسیم، چه از منابع غذایی و چه از مکمل ها، اثرات بالینی قابل توجهی در تراکم مواد معدنی استخوان (BMD) یا کاهش خطر شکستگی ندارد.

محققان با استفاده از داده های حاصل از مطالعات تصادفی شده یا همگروهی، تأثیر کلسیم را در افزایش BMD یا کاهش خطر شکستگی در افراد بالای ۵۰ سال مورد بررسی قرار دادند. کارآزمایی مقایسه ای BMD روی نزدیک ۱۴۰۰۰ شرکت کننده، افزایش اندک (۲%-۱%) در کلسیم رژیم غذایی یا مکمل ها را نشان داد. به گفته محققان چنین افزایشی به معنای کاهش معنادار در شکستگی نیست.
همین طور خطر شکستگی با افزایش دریافت کلسیم از رژیم غذایی کاهش پیدا نکرد. در ابتدا مکمل ها اثرات مفیدی را نشان دادند اما وقتی مطالعه محدود به کارآزمایی هایی با پایین ترین خطر از نظر تورش شد، (این کارآزمایی ها شامل تقریباً ۴۵۰۰۰ نفر بود)، این مزایا از بین رفت.

محققان توصیه های سازمان های مختلف را برای مصرف جهانی مکمل های کلسیم گیج کننده دانسته و معتقدند زمان آن است در چنین رویکردی تجدید نظر صورت گیرد.

 

مرثیه ای برای شیر! در حکایت شیر های پاستوریزه

 

یک بام و دو هوا در کارخانه های لبنیات! آب پاستوریزه به جای شیر
در طب سنتی ایرانی اسلامی؛ شیر «لبن» را متشکل از سه جزء : ( ۱- مائیّت ۲- جبنیّت ۳- دهنیّت ) دانسته اند که به مرور زمان کمپانی های تولید کننده شیر پاستوریزه با کاستن از «جبنیّت » آن یک بخش مجزا برای تولید «پنیر » بوجود آوردند و نیز با ادعاهای غیر علمی اعم از اینکه چربی شیر مضر سلامتی بوده و کلسترول و فشار خون و…. مرگ را در پی دارد جزء دیگر شیر یعنی «دهنیّت» آن را نیز سال به سال کاهش دادند ولی در آن سوی کارخانه از همان محصول مضر سلامتی، کره و خامه استحصال نمودند . و امروز به مدد مزخرفیات علمی از تن رنجور و پاره پاره جناب شیر (همان سلطان اغذیه)چیزی نمانده است جز بخش «مائیت » آن یعنی آب پاستوریزه!.

شیر ، آب است اگرچه پاستوریزه !

درجوانی به خویش می گفتم شیر ، شیر است اگرچه پاستوریزه ، سالها گذشت فهمیدم شیر ، آب است اگرچه پاستوریزه !
آنچه که بعد از این قتال خونبار علمی! بجای مانده است هرچه که باشد شیر نیست چرا که از آن سه جزء عزیز الوجود فقط یک جزء آن یعنی (مائیّت) باقی مانده است و البته مضافا یک ماده سفید که هیچ توفیری در بودن یا نبودن آن نیست اما نمی دانیم به این مائیت (آب) باقی مانده چرا این همه هزینه می کنند وماده ضد عفونی کننده و مراحل پاستوریزاسیون خرج می کنند . الله اعلم بالمفسدین .

درمان پوکی استخوان با آب سفید!

با انواع و اقسام فشارهای بهداشتی و درمانی اصرار دارند تا برای کمبود کلسیم خلق الله این شیر یا بهتر بگوییم آب پاستوریزه را به خورد مردم بدهند ولی بازهم فریاد می زنند که ایها الناس مصرف سرانه شیر کم است تا می توانید و تا جایی که تحملش را دارید شکم هایتان را از این آب سفید پر کنید چرا که آمار پوکی استخوان و کمبود کلسیم در کشور رو به رشد است.

یکی نیست به این عالیجنابان بگوید که این آب سفید جدا از اینکه پوکی استخوان را کاهش نمی دهد بلکه منجر به افزایش رطوبت در استخوان ها شده و پوکی را صد چندان می کند .

یک همسایه ای داشتیم بنده خدا ۸ سال بود که قرص کلسیم و همچنین با توصیه پزشک خود از این شیرها و لبنیات پاستوریزه به وفور مصرف می کرد ولی بازهم پوکی استخوان و کمبود کلسیم داشت روزی برایش حساب کردم که در این ۸ سال چقدر قرص مصرف کرده است .عددش را رسانه ای نمیکنم چرا که بوووق می شود. همینقدر بگویم که بیش از چند کیلو بود اما معلوم نبود این چند کیلو کجا رفته و چرا خورده شده است؟از قضا با شنیدن آمار کیلویی مصرف قرص کلسیم آن هم از نوع خارجی ، وحشت زده شد و با توصیه حقیر همه راه کج رفته را برگشت و لبنیات و شیر و قرص و مواد غذایی بلغمی را با اختیار خودش قطع کرد و با مصرف چهار مغز (گردو+فندق+بادام+پسته) در طول ۳ ماه همه مشکلات استخوانی وی مرتفع گردید الحمدالله.
الغرض …

متاسفانه سالهاست که مسئولین نهادهای بهداشتی کشور اختیار و استقلال علمی خود را به دست دانشمندان غرب زده داده اند و یک محصول غذایی استراتژیک را از سبد غذایی مردم حذف کردند و آن چیزی است که امروزه به اصطلاح قدما بسان «کبریت احمر» است و آن چیزی نیست جز «شیر سالم کامل».
آن چه که امروزه با نام شیر پاستوریزه عرضه می شود به اذعان اکثریت مردم این مرز و بوم شیر نیست بلکه آب سفیدی است که شبیه شیر می باشد که به بهانه های علمی چربی شیر را از آن به قدری کاهش دادند تا کارخانه های کره سازی دست خالی نماند و با تبلیغات روز افزون نیز شیر خالص پر چرب را مضر سلامت قلمداد کردند ولی نگفتند که چرا شما و سردمداران غربی شما باید معیار سنجش سلامت باشید.

تمامی مخلوقات خداوند را به بهانه های علمی دستکاری ژنتیک کردید و برای کاهش جمعیت در ممالک اسلامی رو به نوشتن مقالات علمی آوردید وآنها را به کشورهایی مانند ایران صادر نمودید تا برخی از غرب زدگان بی اراده ما نیز مطیع فرامین شما باشند.

روغن حیوانی گاوی را به بهانه هایی واهی و تبلیغات مسموم از سبد غذایی مردم حذف کردید و بجای آن صد قلم روغن دیگر جاگذاری نمودید تا همه چیز باشد جز روغنی که در منابع روایی از آن به عنوان «شفا» و در منابع طب سنتی ایرانی اسلامی از آن با نام « لطیف ترین غذا » نام برده شده است . به برکت همین مقالات علمی! شیر مادران قوی البنیه ایران را خشک نمودید و فرزندان این مرز و بوم را با شیر خشک و بیسکویت مادر؛ بزرگ کردید اما نحیف و ضعیف و ….

آقایان بوووق ! یک دفعه این «مائیت » (آب سفید شبیه شیر) را نیز از ما بگیرید و خیال همه حکمای این مملکت را راحت کنید تا شب ها از درد فقر کلسیم مردم راحت بخوابند . بس نبود این قدر بلا بر سر این مخلوق خداوند آوردید و هر روز با یک بهانه آن را نابود کردید ؟
اخیرا هم به استناد سخنان معاون بهداشتی وزیر بهداشت( دکتر علی‌اکبر سیاری) به فکر افتاده اند تا انواع و اقسام ویتامین ها را وارد شیر بکنند تا ان شاء الله به همت حکمای عصر مشکلات کمبود ویتامین و خانواده معظم امگا ۱ تا ۲۵۰ (اسود الله مولکولنا) را با مصرف این شیرهای غنی شده جبران نمایند .

قبول کنید هیچ ذائقه سالمی امروزه به این شیر های شما رغبتی ندارد پس بی خود با مخلوط کردن طعم موز و توت فرنگی اصرار بر بقای آن نکنید که آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت و دیگر حنای شما رنگی ندارد .

همه می دانند که ( شیر سالم کامل) به تنهایی طعم گوارا و لذیذ دارد و شما با این مقاله های به اصطلاح علمی! آن را نابود کردید. عده ای نیز به اصرار میخواهند با خوراندن اجباری شیر در مدارس بگویند در صدد بهبود سلامت مردم و کودکان هستیم . تمنا می کنیم دست از سر نعمات خداوند بردارید و دایه مهربان تر از مادر نباشید همان شیر ۲۰ سال پیش را که داخل شیشه ها بود به مدارس بدهید ببینید بچه ها با چه اشتهایی می خورند .
وقتی در رسانه ملی یک گوساله محترم شیر مادر خود را رها کرده و بستنی می خورد و به مادرش (خانم گاو) می گوید : مامان بستنی اش خوشمزه تره . حال بهتر نیست به حرف علمی جناب گوساله گوش کنید و در مدارس بجای شیر، بستنی توزیع کنید تا کمبود کلسیم در فرزندان رشید و سالم و دکتر مهندس این مرز و بوم مرتفع گردد ؟

نان کپک زده غذای گاو بیچاره
اما نکته ای را نیز ازباب اطلاع به مردم عرض می کنیم که فکر نکنید شیر های محلی بهتر از شیر پاستوریزه هستند . حتما شما هم دیده اید که طعم شیر های محلی نیز عجیب وغریب است چرا که به این زبان بسته ها (جناب گاو) از نان خشک کپک زده گرفته تا سویا و …. می خورانند تا فقط شیر بگیرند حالا فرقی نمی کند طعم داشته باشد یا نه مهم این است که در آزمایشگاه دو فاکتور در آن وجود داشته باشد ۱- کلسیم ۲- آب و نیز یک فاکتور نیز به هر طریق ممکن نباید وجود داشته باشد و آن جناب میکروب (حفظه الله) است حال فرقی نمی کند با ماده ضد عفونی کننده باشد و یا ماده بوووووق . مهم این است که نسل جناب میکروب از صفحه خلقت محو شود که باذن الله نمی شود .چرا که جناب میکروب (حفظه الله) کارمند رسمی اداره مرکزی خداوند بوده و یک مخلوق دیگر که کارمند پیمانی می باشد نمی تواند زیر آب او را بزند بلکه به گفته جناب ملای رومی اندر کرامات جناب میکروب( حفظه الله)
ما سمیعیم و بصیریم و هوشیم
هر که زیر آبی رود ، ما می کُشیم

مضافا اینکه فردا نیز برای اثبات مضر بودن شیر و لبنیات محلی انواع و اقسام ترفندها را برای آلوده کردن آن بکار می برند که البته این کار شروع شده است و سپس در رسانه های کشور نتایج آزمایشات و تلفات و قربانیان را در بوق و کرنا می کنند.

جناب کمپانی داروسازی کاش حرف آخرت را همان اول می زدی و یک دفعه خیال ملت را راحت می کردی که برای تامین کلسیم بجای لبنیات ، قرص کلسیم بخورند دیگر اینقدر ظاهر سازی و مقاله و سخنرانی و دانشگاه و… نیاز نبود ما که از اول بله قربان گوی شما بودیم از آن طرف هم اینقدر بلا بر سر خانواده مستضعف لبنیات نمی آمد و مردم محترم 《ضعیف الکلسیم》بجای شیر از داروهای شما می خوردند و مسئولین مملکت نیز برای تامین یارانه شیر به زحمت نمی افتادند.
اندیشگاه طب

نکته: شیر طبیعی یک داروی بسیار با ارزش است و در روایات اسلامی به آن تاکید شده است

ادامه دارد

داروی های طب اسلامی

همچنین ببینید:

نسخه مجرب درمان ناباروری با طب اسلامی

نسخه مجرب درمان ناباروری با طب اسلامی امروزه ناباروری یکی از معضلات جامعه تبدیل شده …

مجله طب اسلامی

داروی درمان نازایی و مشکلات رحم

داروی درمان نازایی و مشکلات رحم   داروی ترکیبی آمادگی رحم یکی دیگر از داروهای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super