مجله طب اسلامی » طب اسلامی » پزشکی اسلامی » بازسازی دندان با طب اسلامی – روغن حنظل

بازسازی دندان با طب اسلامی – روغن حنظل

بازسازی دندان با طب اسلامی…

روغن حنظل یکی دیگر از دارو های اعاز آور طب اسلامی و خاندان وحی…

هندوانه-ابوجهل-حنضل

هندوانه ی ابوجهل(در صحرا و اطراف قم هم زیاد وجود دارد) و آن هندوانه ی ریزی ست بسیار تلخ با قدرت میکروب کشی قوی؛
میکروب دندان با آنتی باکتریال های معمولی کشته نمیشود بلکه با روغن هندوانه ی ابوجهل ازبین میرود.اگر باکتری های دندان کشته شود دندان مانند دیگر استخوان ها خود را ترمیم می کند.اگر شما می بینید که دندانتان ترمیم نمی شود علت این است که دندان شما باکتری دارد،این باکتری  ها همواره دندان های شما را می خورد و در روایتی آمده است که:غذای این باکتری ها استخوان است…

روایت نحوه پر کردن دندان با روغن حنظل در حلیه المتقین علامه مجلسی آمده است.

روش پر کردن دندان با روغن حنظل:

با سنجاق تمیز سیاهی هارو آهسته بتراشید و یک نخ کتان آغشته به روغن حنظل کنید و در سوراخ دندان بگذارید. سپس یک آدامس سقز روی آن بگذارید  تا غذا وارد آن نشود  و هرروز این روشهارو کامل انجام بدید تا ۴۰روز


مجله طب اسلامی
eslamteb.com

در روایتی از امام کاظم (علیه السلام) آمده: «فإن کان الضرس لا أکل فیه وکانت ریحا قطر فی الاذن التی تلی ذلک الضرس.لیالی کل لیله قطرتین، أو ثلاث قطرات یبرأ بأذن الله»[الاصول من الکافی، شیخ کلینی، ج۸، ص۱۹۴]

♦️یعنی «اگر دندان خورده نشده (سوراخ نشده) و صرفاً یک آبسه است، از روغن هندوانه ابوجهل در سوراخ گوشی که در سمت دندان مورد نظر است، چند قطره بریزید، چند شب (سه الی پنج شب) و هر شب، دو الی سه قطره بریزید، به اذن خدا خوب می‌شود.»

حنظل جایگزین عصب کشی دندان

اگر ریشه دندان و عصب دندان مشکل داشته باشد و نیاز به تنظیم عصب دارد یا اینکه باید عصب کُشی بشود دو قطره روغن حنظل در گوش طرف دندانِ مشکل دار بریزید.

بخلاف کاری که دندان پزشک ها انجام می‌دهند و عصب را می‌کشند.این کار عصب را از بین نمی‌برد بلکه درد دندان را از بین می‌برد.  این کار دندان پزشک ها که عصب دندان را می کشند موجب از دست رفتن استحکام دندان در دراز مدت خواهد شد.

در روایتی از امام کاظم (علیه السلام) آمده: «فإن کان الضرس لا أکل فیه وکانت ریحا قطر فی الاذن التی تلی ذلک الضرس.لیالی کل لیله قطرتین، أو ثلاث قطرات یبرأ بأذن الله»[کافی، ج ۲، ص ۶۵۶]

یعنی «اگر دندان خورده نشده (سوراخ نشده) و صرفاً یک آبسه است، از روغن هندوانه ابوجهل در سوراخ گوشی که در سمت دندان مورد نظر است، چند قطره بریزید، چند شب (سه الی پنج شب) و هر شب، دو الی سه قطره بریزید، به اذن خدا خوب می‌شود.»

تجربه ی یکی از اساتید طب اسلامی راجع به پر کردن دندان با روغن حنظل: دانلود

تجربه و مشاهداتی یکی از اساتید طب سنتی راجع به پر کردن دندان با روغن حنظل:

index

دستور تهیه روغن حنظل
پوست هندوانه ابوجهل را گرفته و آن را خرد کنید و مختصر روغنی(کنجد یا روغن زیتون) به آن اضافه کنید،و آن را در معرض آفتاب قرار داده،بعد از دو روز تبدیل به آب می شود،سپس آن را با یک پارچه صاف کرده وآن را روی آتش قرار دهید تا آبش بخار شود و روغن آن باقی بماند.

پی نوشت : تسکین درد دندان با طب اسلامی

برای تسکین درد دندان روغن حنظل (هندوانه ابوجهل )را در گش سمتی ک دندان درد میکند بچکانید

__________________

مطلبی جالب در خصوص دندانهای پرکرده

سالهاست اساتیدی مانند استاد روازاده واستادطالقانی ,… در کلاسها.سی دی ها.سخنرانیها عنوان میدارند پرکردن دندان ها با مواد رایج در دندانپزشکیها موجب مسمومیت بدن بعلت وجود سرب وجیوه میشود حتی عوارضی مانند ضعف حافظه وقلب و… را نیز برشمردند.
اما معمولا در طی این سالها صنف دندانپزشکان و طب کلاسیک این گفته های اساتید طب ایرانی اسلامی را به تمسخر گرفته وغیرعلمی میدانسته.
حالا بعد از سالها لطفا خبر ذیل را بادقت بخوانید

بیشتر از هشت دندان خود را پر نکنید!

محققان به تازگی دریافته‌اند داشتن بیش از هشت دندان پر شده در دهان می‌تواند به افزایش میزان جیوه در جریان خون بدن انسان منجر شود.

به گفته محققان جیوه نوعی سم است اما قدرت آسیب‌زایی آن به مقدارش بستگی دارد. از این رو اگر تنها یک دندان پر شده داشته‌ باشید مشکلی ایجاد نخواهد شد اما اگر این تعداد به بیش از هشت دندان برسد، خطر عوارض این ماده در بدن افزایش پیدا خواهدکرد (نشردهید).منبع:ایسنا

فعلا به مضرات هشت عدد دندان پر شده اقرار کرده اند.اما حرف ما روی حتی یک عدد دندان پرشده ومضرات آن است تا چه رسد به هشت دندان.
وقتی طب دستمایه تجارت شود از این بیشتر نمیشود انتظار داشت.

 

پی نوشت: پر شدن دندان با حنظل قطعی و صو در صد نیست

مجله ی طب اسلامی

eslamteb.com

لطفا تجربیات خود  از پر کردن دندان با روغن حنظل را برای آیدی تلگرام زیر ارسال کنید:

@eslamicteb

راهنمای تهیه روغن حنضل آماده – کانال تلگرام طبیب الاطبا:

@tabibolateba

گردآوری : ابراهیم ابن علیان

داروی های طب اسلامی

۱۴ comments

 1. با سلام
  این روغن حنظل را چگونه و چه مدت باید برای ترمیم دندان استفاده کنیم؟
  با تشکر

  • در کتاب شریف حلیه المتقین مرحوم علامه مجلسی می نویسد
   در حدیث معتبر دیگر فرمود که براى درد دندان حنظل را بگیرد، پوستش را بکند، پس روغنش را بگیرد اگر دندانش را کرم خالى کرده باشد در میان آن دندان چند قطره از آن روغن بریزد و پنبه(کتان) را به آن آلوده کرده در میان آن دندان بگذارد، بر پشت بخوابد تا سه شب چنین کند و اگر بن دندان درد کند در آن گوشى که در جانب آن دندان واقع است در چند شب هر شب دو قطره یا سه قطره بچکاند، باز فرمود هر که درد دهان داشته باشد یا خون از بن دندانش آید یا درد کند یا دهانش جوشیده باشد یا رنگ به سرخی گشته باشد یک حنظل تازه که رسیده باشد و زرد شده باشد بگیرد، و تمامش را به گل بگیرد، و سرش را سوراخ کند، و کاردى از آن سوراخ داخل کند و مغزش را بتو راشد به همواری که سوراخ نشود پس سرکه بسیار تندى که از شراب به عمل آورده باشند در آن سوراخ بریزد و بر روى آتش بگذارد که بسیار بجوشد، پس ‍ بردارد و هر وقت که احتیاج شود به قدر ناخنى بگیرد، بر دندانها و دهان بمالد و بعد از آن به سرکه مضمضه کند و اگر خواهد آنچه در میان حنظل است در شیشه یا ظرف دیگر خالى کند و هر چند آبش برطرف شود سرکه برویش بریزد و هر چند کهنه‌تر شود نفعش بیشتر است .

 2. پوستش را خرد کنیم یا خود هندوانه را؟

 3. با تشکر از مطلب بسیار مفیدتون

  اونطور که من متوجه شدم برای نسخه های درمانی فوق هندوانه مورد اشاره باید تازه باشد؛ .

   ببخشید از کجا میشه هندوانه ابوجهل تازه پیدا کرد. لطفا راهنمایی بفرمایید.

 4. سلام  لطفا طرز تهیه روغن حنظل رو برای ترمیم دندان را روی سایت قرار دهید ظاهرا روش های مختلفی دارد که هرکدام کاربردی خاص خود درا دارد (ترجیحا از میوه خشک آن

 5. با سلام،من برای تسکین و جلوگیری از سردرد های میگرنی هر روز چند بار مقداری روغن حنظل رو به پیشونیم میمالم،به تازگی شنیدم استفاده بیش از حد از روغن حنظل خطرناکه،آیا به این شیوه ای که من استفاده میکنم هم خطرناکه یا فقط منظور خوردنشه؟

 6. با سلام .
  دندانم درحال سیاه شدن وحساس شدن است .آب سرد وآبگرم .
  و در حال پوسیدگی است
  میخوام تا خرابی به عصب نرسیده برم دندانپزشک وقسمتهای سیاه شده رو برام بتراشه
  که دیشب با طب اسلامی وکانال شما آشنا شدم.
  ممنون میشم در اینباره راهنمایی بفرمایید تا از دندانپزشک بینیاز بشم.

 7. سلام من حنظل خریدم
  ولی تازه نیست چطوری باید روغنش رو درست کنم

 8. من استفاده کردم فوق العاده بود اثرش

 9. عالی بود
  عفونت دن دانم کاملا خوب شد
  پسر۴ سال هم استفاده کرده دن دانش هی شکسته ولی دردش خوب شده

 10. سلام تینا خانوم
  بنده مدت طولانی سردرد میومد سراغم ،سینوزیت هم داشتم
  فروشگاه طب اسلامی رفتم و روغنی رو معرفی کردن هم برای خواب راحت و هم درمان سردرد وانواعش
  فقط یک شب این قطره رو بینی چکوندم ،دیگه دوهفته میشه این سردرد نیومده سراغم خدارشکر ب شما پیشنهادمیکنم حتما تهیه کنید و اثرش رو ببینید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super